Nezaradené

Výmena dverí v dome nemusí byť katastrofou

hotel-1803960_640

 

Rozhodli ste sa vymeniť dvere vo vašom dome? Nemusíte sa báť. Dĺžka trvania výmeny síce závisí od mnohých faktorov, no môže to dopadnúť len dobre.

Počet dverí

Prvým dôležitým faktorom je počet dverí. Nie počet dverí v dome, ale počet dverí, ktorý plánujete vymeniť. Odporúča sa vždy vymeniť dvere aspoň na jednom poschodí a nechať ich všetky identické. Pivničné dvere zase meníte len v prípade, keď sú v skutočne zlom stave.

Materiál a farba

Plastové, hliníkové a drevené sú najobľúbenejšie. Kvalita materiálu je rozhodujúca pri tom, ako dlho vám dvere budú slúžiť. Na výber je však aj celá škála povrchových úprav a farieb. Zladiť nové dvere môže byť ešte väčší boj, než samotná prestavba a výmena dverí.

Za kvalitu sa platí

Sklenené výplne, prémiové kľučky, samozatváracie systémy. Rôzne doplnkové vybavenie môže výrazne ovplyvniť cenu. Nezabudnite však na to, že tieto doplnky sú dôležité a esteticky dokážu dvere posunúť o tri triedy vyššie.

Vchodové dvere

S vchodovými dverami je to zase inak. Tu už treba brať okrem kvality dávať pozor aj na bezpečnosť, zamykacie mechanizmy a tesniace vlastnosti. Rozdiel je aj medzi vchodovými dverami do bytu (ktoré sú v interiéri) do domu (ktoré sú v exteriéri) a medzi balkónovými dverami, ktoré sú väčšinou súčasťou okien a menia sa spolu s tými.

Nečakané prestavby

Ak riešite aj výmenu zárubní, môžete natrafiť na nečakané situácie. Výmena prahov a zárubní so sebou prinesie aj murárske práve a maľovanie. Zamyslite sa však nad tým, ako by vyzerali staré zárubne s krásnymi novými dverami. Ak by aj náhodou sedeli, výzor bol katastrofický.

Nechajte výmenu dverí na profesionála. Ochotne vám pomôže vybrať správny motív, farbu a naplánuje celú výmenu. Vám odpadne starosť so svojpomocnými prácami a môžete sa len tešiť z nových dverí.