architektúra interiér

Výhody a nevýhody posuvných dverí do stavebného púzdra

Otvorené dvere dokážu byť v interiéri nepraktické, hlavne v malých bytoch, pretože uberajú miesto z priestoru, ktorý môžete využiť inak a oveľa efektívnejšie. Riešení je hneď niekoľko. Jedným z nich sú interiérové posuvné dvere do stavebného púzdra eclisse. V dnešnom článku si povieme o výhodách a nevýhodách tohto riešenia.

Výhody

Dvere a dverný rám sú osadené priamo do steny a stavebné púzdro eclisse pre posuvné dvere tak umožní zasunúť dvere priamo do steny domu. To je určitou výhodou aj nevýhodou zároveň. Prečo? Prednosť posuvných dverí tkvie predovšetkým v tom, že otvorené krídla dverí neblokujú priestor v miestnosti, čím podľa odhadov ušetria až 2 metre štvorcové miesta, čo je hlavne v menších bytoch skutočne citeľná úspora priestoru.

Prechod cez dvere je zároveň otvorený, nič ho nekomplikuje, čo je výhodné napríklad pri sťahovaní rôznych objemnejších predmetov. Ďalším pozitívnym efektom je veľmi tiché otváranie a zatváranie dverí. Zacvaknutie kľučky, pribuchovanie dverí, ktoré úplne netesnia, to všetko je nepríjemné a zároveň dosť hlučné. S posuvnými dverami v stavebnom púzdre eclisse sa vám to nemôže stať.

Ďalšou prednosťou je skutočnosť, že po zasunutí sú dvere chránené pred vonkajším poškodením. Posuvnými dverami do stavebného púzdra eclisse si tak môžete jednoducho rozčleniť miestnosti. Zároveň týmto krokom vytvárate predpoklad k vzniku bezbariérového bytu, čo zaiste oceníte o niekoľko rokov neskôr.

Nevýhody

Jedinou nevýhodou je nutnosť zabudovať stavebné púzdro eclisse do steny, s čím treba rátať už pri projektovaní domu či bytu alebo najneskôr pri stavbe steny.

Ako vidíte, posuvné dvere do stavebného púzdra eclisse sú skvelým riešením, ktoré ocenia hlavne majitelia malých bytov, ale aj všetci ostatní, ktorí majú dosť narážania do dverí, trieskajúcich dverí pri prievane, vŕzgania dverí a podobne.