Nezaradené

V akej peci piecť pizzu?

Máte v pláne podnikať v gastronomických službách? Plánujete si zriadiť pizzériu? Máte už vybavenú kuchyňu chladničkami, pizza pultom, umývačkou riadu, sporákom, miešačom na cesto a jediné čo Vám ešte chýba je pec na pizzu?

Najčastejšie používané pizza pece sú elektrické alebo drevené pizza pece. Pre, ktorú sa teda rozhodnúť? Ktorá sa oplatí viac ? Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé pece.

pizza-634967_640Elektrická pec

Väčšina prevádzok, ktoré sa zaoberajú pečením pizze používajú elektrické pizza pece. Je to zrejme kvôli tomu, že sú menej náročné na údržbu ako pece na drevo. Elektrickú pec stačí zapnúť desať minút pred začatím práce, aby sa zahriala na požadovanú teplotu, čo predstavuje zhruba 350 stupňov.

Okrem toho, stačí počas dňa už len pravidelne vymiesť pec, aby bol kameň čistý a nelepila sa naňho pizza. Jediným problémom môže byť nastavenie termostatov tak, aby pec piekla rovnomerne aj vpredu aj vzadu, a taktiež aby rovnomerne piekla aj zvrchu aj zospodu. Avšak, to sa behom pár dní dá vychytať.

Pec na drevo

Pec na drevo je v našich končinách menej používaná. Je to zrejme kvôli časovej náročnosti zohriatia pece. Určite si viete predstaviť, že chvíľu to trvá, kým sa založí oheň a rozkúri pec na požadovanú teplotu, a potom sa musí neustále sledovať, aby nevyhaslo v peci.

Navyše musíte mať stále v zásobe drevo, čo znamená že sa Vám zvyšujú nároky na skladovacie priestory. Výhodou však je, že ak vypadne elektrina, tak pri tejto peci Vás to nemusí trápiť a môžete piecť veselo ďalej. Taktiež v konečnom účtovaní je pec na drevo možno menej finančne náročná na prevádzku.

Je už len na Vás, pre ktorú pec sa rozhodnete, no majte na pamäti, že najdôležitejšie je to, aby ste mali dobré cesto. Pretože bez toho, ani v tej najlepšej peci neupečiete dobrú pizzu.