Nezaradené

Otváranie garáže mobilom je top komfort

Chystáte sa vybaviť vašu garáž novou garážovou bránou? Rozmýšľate, aké doplnky ku garážovej bráne vybrať? Určite by ste si mali doobjednať ovládanie cez mobil. Že neviete o čo ide? Nevadí, pretože v dnešnom článku si o tejto komfortnej možnosti povieme niečo viac.

GSM kľúč

Otváranie a zatváranie garážovej brány pomocou mobilu funguje na základe GSM kľúča. Do ovládacieho zariadenia, ktoré obsahuje SIM kartu sa zadávajú telefónne čísla prostredníctvom SMS správ alebo z počítača. Len majitelia takto zadaných telefónnych čísel sú oprávnení garážovú bránu ovládať. Takým istým postupom je možné prístup zrušiť. Tieto čísla pre pridávanie alebo odoberanie môžu byť odosielané len z jedného mobilu, ktorý je v GSM kľúči uložený ako „master“.

Ako sa ovláda?

Pre otvorenie alebo zatvorenie garážovej brány stačí vytočiť číslo GSM kľúča, počkať aspoň na jedno zvonenie a zložiť. Ideálne je nastavenie rýchlej voľby vytáčania vášho mobilu. V takom prípade stačí jediné stlačenie a brána sa otvorí.

Vzdialenosť nie je problém

Absolútnou prednosťou otvárania garážovej brány pomocou mobilu je neobmedzený dosah. GSM kľúč reaguje na pokyny odoslané cez mobil na akúkoľvek vzdialenosť. Ovládanie garážovej brány cez mobil nefunguje len v prípade nedostupnosti signálu.

Všetko máte pod kontrolou

Ak vás kvári pocit neistoty či ste zavreli garážovú bránu, tak prostredníctvom mobilu je veľmi jednoduché to zistiť. Stačí len poslať jedinú SMS správu s prednastaveným textom na číslo GSM kľúča. Následne majiteľovi príde SMS správa, ktorá potvrdí stav uzavretej či otvorenej garážovej brány. Ak ostala otvorená, tak ju bezproblémovo zavriete vytočením.

Zaobstaraním otvárania garážovej brány prostredníctvom mobilu si zaistíte pohodlný vjazd a výjazd do garáže. Oceníte to najmä v nepriaznivom počasí a navyše ušetríte, pretože nebudete musieť kupovať diaľkové ovládače.