Nezaradené

Ktorý pohon brány je ten správny?

Garážové brány sú v poslednej dobe automatickou súčasťou takmer všetkých garáž a tak, ako sa stali garážové brány súčasťou našich garáž, tak sú súčasťou garážových brán aj pohony brán. Pre mnohých z nás predstavujú technické parametre porovnávajúce garážové pohody španielsku dedinu, avšak, zásadnú otázku si vieme a musíme položiť všetci. Aký typ brány máme a aký typ pohonu potrebujeme?

Pri zodpovedaní tejto otázky by ste do úvahy mali brať v prvom rade veľkosť vjazdu do garáže, prípadne veľkosť voľného miesta okolo vjazdu. Podstatnými náležitosťami rozhodovania je aj existencia a veľkosť plotu, okolie garáže či celkový estetický vzhľad. Vo všeobecnosti rozdeľujeme automatické pohony brán na krídlové a posuvné. V prípade, že je vaša garáž dostatočne veľká a aj po zaparkovaní auta máte za bránou dostatočný priestor, rozhodnúť by ste sa mali pre bránu s krídlovými automatickými piestovými pohonmi. Tento typ pohonu brány prináša svojim užívateľom viaceré výhody, pričom k najväčším môžeme zaradiť priaznivú cenu, jednoduchú a rýchlu montáž, ktorú zvládnete aj bez pomoci odborného personálu.

Na druhej strane si môžete vybrať aj druhú alternatívu, ktorá predstavuje brány s posuvným pohonom.  Najväčšou výhodou posuvných brán spočíva v šetrení miesta, keďže brána sa pohybuje okolo plotu a nezachádza do priestoru. Pri tomto type pohonu vás poteší tichý a bezproblémový pohyb brány, ktorý je zaistený elektromechanickým pohonom s masívnym kovovým ozubeným kolieskom. Na druhej strane však musíte počítať s vyššou cenou a zložitejšou montážou, ktorá sa vo väčšine prípadov nezaobíde s pomocou špecialistov. A pre tých, ktorí sa radi nechávajú rozmaznávať, máme ešte jednu dobrú správu. Aby bolo používanie pohov brán skutočne komfortné, výrobcovia prichádzajú s diaľkovým ovládaním, vďaka ktorému môžete ovládať tak svoju bránu, ako aj osvetlenie príjazdovej cesty.