Nezaradené

Krátky návod na to, ako si postaviť oceľovú halu

Myslíte si, že postaviť oceľovú halu je maličkosť? Zlepíte na rovnej zemi dohromady pár plechov a je to? Omyl! Aj stavba „obyčajnej“ oceľovej haly dá zabrať a my tu máme pre vás praktický návod, ako pri nej postupovať a na čo by ste nemali zabúdať.
1. Prvotný nápad
Ste rozhodnutí postaviť si oceľovú halu. Viete, na čo ju potrebujete, čo do nej umiestnite a myslíte aj na to, že v budúcnosti ju budete možno rozširovať alebo naopak, zmenšovať. Výborne, tak v prvom rade si musíte ujasniť jej umiestnenie na pozemku (koľko je tam denného svetla, aké je pripojenie na dopravu, siete…). AK už viete, kde bude stáť, vypočítajte si presné a najmä vhodné rozmery. Ak ste si už istí aj tým, rozvrhnite si aj to, kde budú okná, presvetľovacie pásy a vchody.
2. Rozpočet
Cena, samozrejme, zaváži. Práve ona udáva, akú veľkú halu postavíte, kde ju postavíte a či ju vôbec postavíte. Ak sa však do stavby haly chcete pustiť, rozpočet by ste mali mať jasne vyčlenený a prichystaný. Oceľová hala predsa len nie je tou najlacnejšou záležitosťou.
3. Príprava výroby
Čo k tomu potrebujete: stavebné povolenie, prípadne ohlásenie stavby. Radili by sme vám, aby ste vybavovaním papierov poverili svojho projektanta. Majte na vedomí, že nestaviate žiaden záhradný altánok. K vašej hale musí viesť príjazdová cesta, potrebujete teplo, elektrinu, vodu atď. Len pekne pošlite svojho projektanta na úrady. Bude to tak oveľa jednoduchšie.
4. Výroba haly
No výborne. Všetko máte vybavené, nachystané, zaplatené. Už len počkať, kým vám vaša oceľová hala vyrastie pred očami. Nemusíte sa báť, nebude to dlho trvať. Vďaka tomu, že tieto haly sú montované, práca na ich stavbe si nevyžaduje žiadne veľké základy alebo nijaké extra náročné stavebné práce.