Nezaradené

Aký typ dreva je vhodný pre masívne postele?

Drevo sa považuje za jeden z najobľúbenejších materiálov, ktoré sa pri výrobe nábytku využívajú. Ide o prírodný a kvalitný materiál, ktorý je zároveň aj príjemný na dotyk. Vďaka širokému spektru spracovania a rôznym povrchovým úpravám je drevo popredným materiálom, z ktorého vznikajú tie najkrajšie kusy nábytku. Môže ísť o elegantný nábytok, ale tiež aj o nábytok s nádychom rustikálnosti, alebo o klasiku, ktorú poznáme snáď všetci.

Aké drevo je vhodné?

Rám drevených postelí môže byť zhotovený z rôznych druhov dreva. U nás sa najčastejšie stretávame napríklad s borovicovými, alebo smrekovými posteľami. Ide o masív, ktorý je kvalitný a pevný, ale zároveň aj ľahký. Borovicové a smrekové postele si môžete zaobstarať za veľmi priaznivú cenu. Dub sa zas považuje za najkvalitnejšie drevinu. Dubové drevo je pevné a tuhé, vyznačuje sa výraznou textúrou a nábytok z neho je naozaj kvalitný. Od týchto drevených postelí môžete očakávať len to najlepšie.

Drevené postele? Trikrát áno!

Existujú tri základné výhody masívneho nábytku, teda nábytku z dreva.

–          Kvalitný materiál. Ako sme už spomenuli, drevo je kvalitný prírodný materiál, ktorý sa na výrobu masívneho nábytku využíva už stáročia. Drevo je teplé a navodzuje príjemnú atmosféru, preto ak uvažujete o kúpe nábytku, skúste siahnuť po masívnych kúskoch. Masívny nábytok vydrží slúžiť niekoľko desiatok rokov a ak na ňom zbadáte mierne poškodenie, tak postačí jeho povrch prebrúsiť a pretrieť lakom. Nezabúdajte však, že o nábytok z dreva je potrebné sa starať.

–          Možnosti spracovania – dizajny. Rámy drevených postelí nemusia byť v odtieni dreva, je možné ich namoriť a tak získať požadovanú farbu, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Zároveň možno drevo aj rôzne vyrezávať a dať mu taký tvar a dizajn, ktorý požadujete.

–          Zdravotná neškodnosť.  Keďže ide o čisto prírodný a ekologický materiál, tak je jasné, že je aj zdravotne neškodný. Nemusíte sa obávať žiadnych škodlivín, ktoré by mohli mať vplyv na vaše zdravie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *