Nezaradené

Ako vybrať vhodný rám na obraz?

Rodinná fotka z dovolenky, obľúbený plagát, replika známeho diela, fotka prírody – túžite, aby vám niečo z toho viselo na stene a skrášľovalo domácnosť? Ak áno, tak venujte pozornosť nielen výberu vhodného miesta, ale samozrejme aj výberu rámu, ktorý dokáže krásu obrazu podporiť, ale aj zabiť.

Výber rámu je dôležitý, venujte mu pozornosť.

Rámy na obrazy je dôležité vyberať s citom, ale aj s rozvahou. Uvedomte si, že zle zvolený rám môže predstavovať pohromu pre celý obraz. Ak si neviete dať rady sami, tak si nechajte poradiť od odborníkov a to najmä v tom prípade, keď túžite po exkluzívnom a drahom ráme.

A kde robíme pri výbere rámu najväčšie chyby? Snažíme sa, aby rám za každú cenu ladil s interiérom a vôbec neberieme do úvahy, čo je na obraze zobrazené. Áno, rám by mal ladiť, ale nesmie byť rovnaký ako celý interiér, pretože tak by veľmi jednoducho zanikol. Ak si zvolíte správny rám, tak sa váš obraz stane vkusným doplnkom interiéru, ktorý bude priestor skrášľovať.

Rámy na obrazy do každého interiéru.

Rámy na obrazy sa vyrábajú z rôznych materiálov a je len na vás, či si vyberiete drevený, plastový, alebo kovový rám. Všetci máme vlastný vkus a každému vyhovuje niečo iné, no napriek tomu nemusíte mať obavy, že nenájdete rám, ktorý by sa vám páčil. Pri výbere rámov si máte možnosť vybrať tiež farbu a jeho veľkosť, štýl, aj prevedenie. Možností je naozaj veľa.

Niekoľko rád na záver:

–          Ak si nedokážete vybrať, tak požiadajte o pomoc odborníkov – interiérových dizajnérov, ktorí sa vo svojej práci vyznajú a vyberú rám, ktorý bude najlepší.

–          Už dopredu si premyslite, koľko chcete do rámu investovať. Nájdete lacnejšie rámy, ale samozrejme aj drahšie, ktoré sú veľmi kvalitné.

–          Premýšľate len o tenkom ráme? A skúšali ste si predstaviť napríklad aj hrubý rám, ktorý bude pôsobiť elegantne?

–          Hoci máte o svojom ráme presnú predstavu, pozrite si aj iné alternatívy. Možno vás osloví rám, o ktorom by ste inokedy neuvažovali.