Nezaradené

Ako správne vybrať pohony brán?

Premýšľate o automatizácii garážovej brány, ale nedokážete posúdiť, ktorý z pohonov je ten pravý pre vašu bránu? V tomto článku si povieme, na čo si dať pri výbere pohonu pozor, skrátka ako vybrať tú najvhodnejšiu variantu.

Mechanizované pohony brán sa delia na krídlové a posuvné. Ak máte za bránou dostatočne veľký pozemok pre zaparkovanie auta  alebo uprednostňujete krídlovú bránu, tak sa rozhodnite pre automatické piestové pohony. Podstatnou prednosťou automatických piestových pohonov pre krídlové brány je ich cena, jednoduchá a celkom rýchla montáž, ktorú, ak ste zruční majstri zvládnete sami bez cudzej pomoci.

Ak ste esteticky založený, tak pre vás sú určené podzemné pohony pre krídlové brány. Ich hlavnou prednosťou je výkonný pohon uložený v krabičke so špeciálnou antikoróznou úpravou, ktorý je osadený v zemi pod bránou tak, aby ho nebolo vidieť a nenarušoval celkový vzhľad.

Ak sa však rozhodnete pre posuvnú bránu, je potrebné brať na vedomie vyššiu cenu a hlavne väčšiu prácnosť pri montáži. Pri tomto type brány sa odporúča montáž radšej prenechať špecializovanej firme.

Najväčšou výhodou posuvných brán je ich úspora miesta, pretože brána sa vysúva a zachádza okolo plotu. Tichý, bezproblémový pohyb brány zabezpečujú elektromechanický pohon s masívnym kovovým ozubeným kolesom pre hrebeňové alebo reťazové ovládanie a kvalitné kovové vozíky s C profilom.

Čo pekne vyzerá, musí tiež zostať dlho pekné a funkčné, preto sú všetky upevňovacie prvky a komponenty pohonov vyrobené z ušľachtilých kovov a plne bezúdržbové tak, aby zostali trvalo odolné voči poveternostným vplyvom.

Aby ste mohli pohony brán využívať naplno, dajte si už namontovať aj diaľkové ovládanie. V dnešnej dobe to vedia nastaviť tak, že si budete vedieť otvoriť bránu aj cez mobil.