Nezaradené

Ako si vybrať správny materiál pre garáž?

Garáže patria k neodmysliteľnej súčasti akéhokoľvek príbytku. Či už ide o obytný dom alebo iný typ budovy, kvalitnú garáž využijete hocikde. A pritom nemusí slúžiť len na ochranu auta pred poveternostnými podmienkami – mnohí využívajú garáž aj ako skladisko tovaru či predmetov, ktoré nevedia umiestniť inde. 

Ak však garáž nevlastníte, no uvažujete nad tým, akú si postaviť, existuje viacero možností. Z hľadiska materiálu sú najčastejšie využívané murované alebo plechové garáže. Rozhodnutie sa pre plechovú montovanú garáž vám však prinesie mnoho výhod a predovšetkým zjednodušenie celého procesu stavania garáže. V prvom rade – plechová garáž je niekoľkonásobne lacnejšia než murovaná. Plech sa z hľadiska pevnosti stenám z tehál bez problémov vyrovná, navyše súčasťou stien garáže je aj pozinkovaná krytina a omietka, takže plech je v porovnaní s tehlovým múrom minimálne rovnako kvalitnou možnosťou. Výhodou plechových garáží je však aj rýchlosť, s akou dokážu byť v porovnaní s murovanými garážami postavené. Montovaná garáž s omietkou môže pred vašim domom stáť už v priebehu niekoľkých hodín. Plechovú garáž je navyše možné v prípade nespokojnosti či potreby aj prestavať či  premiestniť. S tým súvisí napríklad aj fakt, že garáž je možné previezť aj na úžitkovom vozidle do 3,5 ton. Napriek tomu však poskytuje dostatočnú stabilitu a vydrží dlhé roky bez akejkoľvek údržby.

Plechové montované garáže poskytujú veľkú variabilitu aj z hľadiska dizajnu a konštrukcie – stačí si len vybrať, aká garáž by vám vyhovovala na základe dizajnu alebo počtu motorových vozidiel, ktoré vlastníte. Výhodou montovaných garáží však je aj fakt, že v prípade kúpy ďalšieho auta či iného vozidla je možné pôvodnú montovanú garáž prestavať tak, aby dokázala poskytnúť miesto pre viac

Ak si teda plánujete postaviť prístrešok pre vaše auto, plechová garáž predstavuje lacnú a zároveň efektívnu možnosť, ako to docieliť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *