Nezaradené

5 tipov, ako odhalíte nekvalitné plynové vzpery

Keď chcete pracovať s kvalitnými produktami, musíte vedieť dobre odhadnúť nielen jeho dodávateľa, ale musíte mať dostatok informácií aj o samotnom produkte. O plynových vzperách veľa informácií na internete nenájdete a keď už aj, tak ide väčšinou o informácie od samotných výrobcov či dodávateľov, ktorí si, samozrejme, svoje produkty budú poriadne vychvaľovať. Preto sme sa rozhodli, že vám prezradíme päť tipov, ako ľahko odhalíte nekvalitné plynové vzpery.

V prvom rade by ste mali poznať princíp fungovania plynovej vzpery. Základom je valec, piestna tyč  a energia. Vo valci, ktorý je pod tlakom, sa nachádza piestna tyč, ktorá sa prosterdníctvom dusíka z valca vysúva. Energia, ktorá sa stlačením vzpery v nej nahromadí, sa pri vysúvaní uvoľňuje.

1. Má plynová vzpera správny tlak?

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali o plynovej vzpere poznať, je, či má správny tlak. Plynová vzpera má veľmi široké uplatnenie a nepoužívame ju len na kufor auta, ale napríklad aj na okná či kuchynské skrinky. Keďže napríklad pri otváraní skrinky v kuchyni musíte vynaložiť  oveľa menej energie, ako pri otváraní kufra auta, je pochopiteľné, že tieto plynové vzpery sú rôzne natlakované. To znamená, že každá plynová vzpera potrebuje správny tlak, ktorý je uvádzaný v Newtonoch (F), a to najmä preto, aby nedošlo k jej poškodeniu a ohrozeniu bezpečnosti ľudí, ktorí s ňou manipulujú. Pri kupovaní plynovej vzpery si teda overte, či vám dodávaetľ natlakuje presne podľa vašich potrieb.

2. Porovnávame plynové vzpery s oceľovými pružinami

Jedným z najväčších konkurentov plynových vzpier sú oceľové pružiny, ktoré sú takisto veľmi užitočnými podperami napríklad pri zdvíhaní batožinových dvier. Avšak plynové vzpery oproti nim disponujú niekoľkými benefitmi. V prvom rade ide o nižšiu hmotnosť, a to až o 75%. Druhým benefitom je, že zaberajú menej priestoru a jednoduchšie sa ovládajú. Rovnako je i bezpečnosť pri právy oveľa vyššia. K prednostiam plynových vzpier patrí i dlhšia životnosť a odolnosť voči hrdzi.

3.Kvalitu plynových vzpier môže ovplyvniť aj…

Kvalita produktu sa často pripisuje len výrobcovi, no často to záleží aj na tom, ako sa dodržiavajú nároky na produkty počas ich používanie. V prvom rade ide o to, že nie každá plynová vzpera je vyrobená na použitie v rovnakých podmienkach. Často záleží aj na tom, kde a s čím pracujete.

4. Ako plynovú vzperu používať?

Nezabúdajte tiež na správne používanie plynovej vzpery. Pred jej zakúpením si zvážte, či ich začnete používať hneď, alebo vám budú stáť v sklade. Aby ste predišli tomu, že sa plynové vzpery skoro znehodnotia, skladujte ich vo vodorovnej polohe a v priestoroch, v ktorých je zhruba izbová teplota.

5. Referencie povedia veľa

Dajte si tiež záležať, aby produkty kupovali od overených dodávateľov a výrobcov. Na to veľmi dobre slúžia napríklad referencie. Každý dobrý dodávateľ ich na svojej internetovej stránke určite bude mať niekoľko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *