Nezaradené

Zistite, či už odzvonilo vaším oknám

1024px-Parapet_wewnętrznyTak trochu tušíte, že vaším oknám pomaly, ale isto odzváňa umieračik a čas výmeny okien je nezadržateľne blízko za rohom? No stále dúfate, že ešte chvíľu poslúžia? Alebo rozmýšľate, že ich dáte opraviť? V dnešnom článku vám povieme, kedy je čas na výmenu starých okien za nové.

Keď je v izbe väčšia zima ako von

Výmenu okien by ste mali zvážiť vtedy, keď prídete skrehnutí zo zimy domov a zistíte, že vonku je vlastne teplo, pretože doma máte zimu ako v chladničke. A to aj napriek tomu, že všetky radiátory máte zapnuté na plné pecky.

Keď nemusíte vetrať

Určite to všetci poznáte, keď prídete po celom dni domov, otvoríte dvere a ovalí vás taký zatuchnutý vzduch. Ako prvé, idete hneď otvoriť okno a vyvetrať. No vás sa to už dlhšiu dobu netýka, pretože keď prídete domov, tak vás víta čerstvý vzduch ako keby ste boli na niektorom zo štítov vo Vysokých Tatrách? Aj v tomto prípade by bolo vhodné pouvažovať nad výmenou okien.

Keď nepoznáte, čo je to ticho

Zažili ste naposledy ticho, keď ste boli zapáliť sviečku na cintoríne na dušičky, na sviatok všetkých zosnulých? Inak máte doma hluk ako na diskotéke, pretože cez vaše okná všetko počuť všetko, aleže úplne všetko? Od detského kriku, susedských hádok až po udobrujúci nočný sex susedov? Tak aj tu je na mieste popremýšľať nad výmenou okien.

Keď platíte veľa

Zamyslieť sa nad výmenou okien je dobré aj vtedy, ak vám chodia účty za teplo v podobnej výške ako je hodnota drahých hodiniek, ktoré vám kúpila manželka z učiteľského platu alebo luxusnému autu, ktoré ste dostali ako pozornosť od kamaráta. Jednoducho, ak sa vám zdá, že platíte za vykurovanie veľa.

Hoci je investícia do nových okien finančne náročná, niekedy je nevyhnutná a je nešťastné odkladať výmenu okien na neskôr. Dbajte na dobré osadenie okien.