Nezaradené

Uvažujete nad kúpou vonkajších žalúzií?

Raz sa slnečným lúčom tešíme a inokedy to už zase také príjemné nie je. Veľmi podobné je to aj so zvedavými pohľadmi do vášho okna, najmä ak bývate v centre mesta a pod vaším parapetom sa vystrieda denne najmenej sto ľudí. Tomu všetkému môžu zabrániť vonkajšie žalúzie, ktoré spĺňajú úlohu priestorového tieniča.

 

villa-1750300_640

 

Vonkajšie žalúzie nás chránia pred silným slnečným žiarením a slúžia najmä na izoláciu od okolitého sveta. Kým v teplejšom období im ďakujeme za klimatizáciu miestností, tak v zimnom je to udržiavanie teploty vo vnútri budovy. Vďaka nim sa nemusíte báť ani úniku našetrenej energie, ktorú ste zhromažďovali počas noci. Ak patríte k ľuďom využívajúcim technologické prostriedky do veľkej miery, tak vás poteší aj to, že k žalúziám si môžete dokúpiť senzor snímajúci počasie.

Ovládanie

Vonkajšie žalúzie sa môžu sa ovládať manuálne alebo elektronicky, vďaka nastavovacím zariadeniam. V praxi to znamená ušetrenie peňazí a malá výpomoc v podobe prírody, keďže správnym odhadnutím a načasovaním sa žalúzie samé zodvihnú a vás zobudí svetlo nového dňa.

Obrana domu

Vonkajšie žalúzie majú okrem dobrej regulácie svetla a hluku v popise práce aj ochranu pred poškodením okna. Ak sa chystáte na dovolenku, tak je to tiež šikovná zábrana pred lupičmi, ktorí si budú myslieť, že sa v dome alebo byte niekto nachádza. Ich nevýhodou je slabá udržateľnosť na okne, keďže silnejší vietor si s nimi ľahko poradí, a tak je to i v prípade dažďa s prívalom krúpov.