Nezaradené

Pri výbere sieťky proti hmyzu máte tieto možnosti

school-2627619_640

Mať na oknách sieťky proti hmyzu a na dverách nie, je asi tak užitočné ako voda v koši. Veď dvere na balkón, terasu či do záhrady otvárate častejšie ako samotné okná. Tak prečo máte pocit, že cez okno vám vletí hmyz dnu a cez dvere nie? Sieťka proti hmyzu na dverách je dôležitá a v dnešnom článku vám prinášame možnosti ich výberu.

Otváracie sieťové dvere

Je to najpoužívanejšia a cenovo najdostupnejšia možnosť. Tieto dvere sú vlastne len obyčajnou konštrukciou kopírujúcou obvod dverí, vyplnené sieťovinou. Pomocou pántov sa montujú na rám dverí a otvárajú sa stále opačným smerom ako dvere, na ktorých sú uchytené.

Posuvná sieť

Toto riešenie sa využíva, ak máte posuvné dvere, pretože použitie otváracích sieťových dverí by bolo nielen neestetické, ale aj nepraktické. Navyše vďaka posuvnej sieti proti hmyzu ušetríte priestor, ktorý by ste inak potrebovali pri otváracích sieťových dverách.

Rolovacia sieť

Keď chcete mať dostatok priestoru a posuvnú sieť neviete vtesnať k dverám, máte možnosť siahnuť po rolovacej sieti. Treba však pamätať, že pri horizontálnej rolovacej sieti sa budete musieť pri otváraní a zatváraní ohýbať. Pri vertikálnych vám bude sieť klásť pri rolovaní citeľný odpor.

Skladaná sieť

Tento typ siete proti hmyzu by ste mali využiť všade tam, kde sú extrémne veľké dverné otvory alebo napríklad pri zasieťovaní pergol či altánkov. Navyše tieto siete sú bezprahové, takže ich ocenia aj domácnosti, v ktorých je vozičkár.

Magnetická sieť

Najnovšou novinkou je magnetická sieť, ktorá sa vďaka svojej jednoduchej inštalácii, používaniu a tým, že sa hodí do všetkých typov dverí, teší veľkej popularite. Pomocou magnetov sa sama zatvára, takže už vás nemusí viac trápiť vaša deravá pamäť.

Pri výbere sieťky proti hmyzu do dverí máte pomerne pestrý výber. No veľa záleží na tom, koľko ste ochotní investovať.