Nezaradené

Čo by ste mali vedieť o termostatoch?

Vedeli ste, že termostaty nie sú „univerzálne“? Existuje veľa rôznych typov, ktoré sa môžu spárovať s vaším vykurovacím a chladiacim zariadením, iné však nemusia.

Je veľmi dôležité, aby termostat vyhovoval vášmu systému a požiadavkám na pohodlie domova. Dá sa povedať, že je takpovediac „mozgom celej operácie“. Vysiela signály do samotného vykurovacieho a chladiaceho zariadenia, ktoré dodávajú alebo vypínajú vzduch. Napríklad programovateľné termostaty vám môžu poskytnúť prispôsobivý komfort na základe určitého programu.

Ak ste si všimli, že s vaším vykurovacím a chladiacim zariadením nie je niečo v poriadku, problém nemusíte hľadať v samotnej jednotke. Skúste sa zamyslieť nad termostatom. Prinášame pár základných informácií o tom, čo by ste mali vedieť o niektorých typoch, ak má vás pôvodný dovolenku.

Neprogramovateľné modely

Toto je základný typ termostatov. Vo všeobecnosti sa vyznačujú určitou kompatibilitou systému. Dnes sa ale veľmi nevyužívajú a priznajme si, kto by mal záujem o niečo, čo v podstate nemôže mať pod kontrolou?! Dnešný zákazník je omnoho náročnejší a v ponuke nájdeme aj iné typy.

Programovateľné modely

Termostaty z tejto kategórie sú už známejšie aj obľúbenejšie. Pomocou ich programovateľného systému si môžete nastaviť teplotu presne podľa vášho plánu. V období zimy budete vďačný za to, že si môžete regulovať teplotu svojho domova podľa vlastných predstáv. Môžete si nastaviť program na mieru a to tak, aby sa váš domov začal otepľovať asi pol hodiny pred príchodom z práce. Cez deň tak zbytočne neplatíte peniaze za vyhrievanie miestností, keď doma nikto nie je. V opačnom prípade si môžete nastaviť len veľmi jemné vykurovanie, aby váš byt úplne nevychladol.

Termostaty s možnosťou Wi-Fi

Tento termostat úplne zapadá do konceptu dnešnej doby. Mohli by sme o ňom hovoriť ako o veľmi inteligentnom a pohodlnom riešení pre váš domov. S termostatom s funkciou Wi-Fi budete môcť ovládať pohodlie vášho domova aj vtedy, keď tam aktuálne nie ste. A niektoré z nich dokonca dokážu spolupracovať s inými inteligentnými domácimi systémami.. Ak si vo výbere neveríte, poraďte sa s vašim miestnym dodávateľom.