Nezaradené

Aby vaše záclony v kuchyni vyzerali ako z časopisu

Rozhodli ste sa, že si kúpite nové záclony do kuchyne, no boli by ste radi, keby konečne vyzerali ako tie na obrázku v časopise? Tak dnešný článok bude pre vás, pretože si v ňom povieme na čo si dať pozor pri výbere a vešaní záclony do kuchyne.

Správna dĺžka

Pri výbere záclony do kuchyne myslite na to, že by mali značne presahovať výšku okna. Ideál je, aby viseli čo najvyššie pri strope. Keďže je kuchyňa najmä pracovný priestor, tak tu by záclona nemala siahať až po zem, ale len maximálne centimeter pod okenný parapet.

Bohato riasené

Väčšina záclon a závesov vyzerá divne, keď nie sú dostatočne nariasené. Je samozrejmé, že každý preferuje inú bohatosť nariasenia. Avšak takým odporúčaným priemerom je dvoj až dva a pol násobok látky na šírku okna. V praxi to znamená, že na meter široké okno sa má použiť 2 – 2,5 metra látky.

Správne zavesenie

Keď už vyberiete záclonu do kuchyne, ostáva vám ešte jedna vec, a to zavesiť ju. Práve spôsob zavesenia záclony značne ovplyvní, aký bude celkový dojem. Veľa parády iste neurobíte tým, že novú záclonu uchytíte pomocou starého uchytenia. Spôsobov uchytenia je pritom kopec. Od klasického pomocou žabiek, cez riasiacu pásku až po koľajničky. Správny výber uchytenia je len na vás.

Nezabudnite prežehliť

Ešte než sa pustíte do samotného vešania záclony, mali by ste ju vyžehliť, a to aj napriek tomu, že niektoré záclony vyzerajú ako vyžehlené. Ak už ste investovali do záclony, pretože chcete, aby váš interiér vyzeral pekne, nepokazte to vašou lenivosťou a záclonu prežehlite. Záclonu z umelej látky žehlite len pri nízkych teplotách.

Tak už viete ako na to, aby vaša záclona v kuchyni vyzerala ako tá, ktorú ste videli na obrázku v časopise.