Nezaradené

4 tipy pre zdravé vlasy s Beautylis

Ak sú vlasy zdravé, potom budú aj krásne. Na prvý pohľad viditeľný lesk či sila samotného vlasu napovedá o dobrej výžive aj starostlivosti, ktorú im venujeme. O korunu krásy sa netreba starať len zvonku, ale najmä zvnútra.

Kvalitu našich vlasov častokrát ovplyvňuje dedičnosť. Netreba sa preto znervózňovať, ak sme do vienka nedostali „hrivu“ filmovej hviezdy. Rovnako jej na kráse nepridáva ani nadmerný stres, prostredie plné smogu a prachu. Ako sme už spomenuli vyššie, zdravé vlasy sú výsledkom pestrej stravy. Okrem toho im môžeme zvnútra dodávať aj vitamíny či iné potrebné látky, a až potom môžeme prejsť aj k samotnej kozmetickej starostlivosti. Pozrime sa na niekoľko rôznych možností, ako mať zdravé vlasy.

  • Bielkoviny v strave

Začnime najprv zdrojom našej energie, jedlom. Iste viete, že vlasy alebo nechty sú tvorené z proteínu keratínu, takže by sme ho mali prijímať pravidelne. Bielkoviny nájdete v bežných potravinách ako ryby, vajcia, mäso, strukoviny, tvaroh a iné. Ak máte radi aj alternatívnejšie potraviny, vyskúšajte napríklad quinou, pohánku alebo rôzne semienka a orechy.

  • Kokosový olej

Kokosový olej je plný mastných kyselín, ktoré vynikajú hĺbkovými výživnými schopnosťami. Nezabúdajte, že by ste mali investovať do kvality a kúpiť si bio raw, ktorý neprešiel rafináciou. Rozpoznáte ho podľa silnej kokosovej vône. Naneste na vlasy tenkú vrstvu a nechajte pôsobiť 30 minút, potom si vlasy ešte umyte. 

  • Hrebeň 

Na rozčesávanie vlasov by ste mali používať hrebeň s riedkymi zubami. Tie husté sú vhodnejšie pre konečnú úpravu alebo účesy. Nesprávnym hrebeňom si zbytočne vytrhávate vlasy a oslabujete ich. Lepšie sú hrebene z dreva alebo iného prírodného materiálu.

  • Doplnky 

Zdravé vlasy môžete dosiahnuť aj užívaním doplnkov, napríklad BeautylisDoplnky nielen že podporujú zdravý vzhľad a lesk vlasov, ale aj napomáhajú k samotnému rastu a odstraňovaní vzniku lupín. Rovnako nimi môžete vyriešiť nepríjemné vypadávanie.