Nezaradené

3 výhody ohýbacieho lisu Hämmerle 3P

Názov Hämmerle 3P vám možno nič nepovie, no ak pracujete v strojárstve alebo vás to len zaujíma, určite by ste mali spoznať jeho silné stránky.

Hämmerle 3P dnes patrí k obľúbeným a precíznym prístrojom na mnohých zahraničných trhoch. A nie len to, svoje kvality ukazuje aj u nás. Výrobcom tohto prístroja je Bystronic. Spomínaná firma má svoju centrálu v neďalekom Švajčiarsku a zameriava sa na rezanie laserom, rezanie vodným lúčom a ohýbaniu.

 

Samotné ohýbanie v strojárstve znamená proces, v rámci ktorého je materiál trvalo deformovaný do rôznych uhlov ohybu. Vyzerá to asi tak, že vlákna na vonkajšej strane sú ohýbané a tie na vnútornej strane sú stlačované. Existuje tu možnosť ohýbať do tvaru V aj U, treba však dávať pozor na samotný materiál. Či už jeho tvárnosť, tvar, uhol, ohyb alebo hrúbku.

 

1.       Hämmerle 3P je ohýbací lis, ktorý má na našom trhu významné postavenie. Hovoríme o veľmi precíznom lise s presnými opakovaniami, ktorý zaručuje konštantné rozloženie ohýbacích síl.

 

2.       Ohýbací lis sa vyznačuje pružnou manipuláciou s materiálmi a možnosťou spracovania zložitých programov stlačením len jedného tlačidla.

 

3.       Zákazníci oceňujú takisto jeho ekonomickú výhodnosť, účinnosť, ale aj celkový systém manipulácie a práce.

 

V strojárstve môžeme ohýbať ručne aj strojovo. Ručné ohýbanie je využívané najmä pri kusovej výrobe, to samozrejme závisí aj od toho, čo ohýbame. My sme vám predstavili tú druhú možnosť, strojové ohýbanie, ktoré je presnejšie a menej namáhavé.